Heti piaci elemzés 2023.01.23. – 2023.01.27.
Heti piaci elemzés 2023.01.23. – 2023.01.27.
- Decemberben már 24,5%-ra emelkedett a magyar infláció, amire 1996 óta nem volt példa. Az előző hónapban az energia ára 55,5%-kal emelkedett az egy évvel korábbi szinthez képest, míg az élelmiszereknél majdnem 45%-os volt a drágulás.
- 2,9%-kal nőtt az amerikai gazdaság a tavalyi negyedik negyedévben, tehát messze van a visszaeséstől a világ legnagyobb gazdasága. Ez lassulást jelent a harmadik negyedév 3,2%-os növekedéséhez képest.
- Jelentős emelkedésbe kezdtek a jegyzések a tőzsdéken, miután enyhült a félelem a recesszióval szemben. Pluszban nyitott a piac Amerikában, de Ázsiában is kitartott a jó hangulat és az európai jegyzések is emelkednek a pénteki kereskedésben.
- Nem változtatott a kamatkondíciókon az MNB Monetáris Tanácsa az év első kamatdöntő ülésén, vagyis az alapkamat maradt 13%-on. Az év második felében pedig akár az alapkamat csökkentése is elképzelhető az infláció várható esésével párhuzamosan.